Vitarendezés & Érdekképviselet
Cégünk megalakulásától kezdve – Magyarországon az elsők között – az uniós jogharmonizáció, illetve a magyar jogrend feltételei alapján, azokhoz alkalmazkodva kezdte meg a közvetítői eljárást, más szóval mediációs tevékenységét. Az addig még Magyarországon ismeretlen eljárás számtalan előnyét kínálva ügyfeleinknek, az ellenérdekű felek bevonásával, azok között közvetítői-mediációs tevékenységet látunk el.
Tevékenységünk
Tevékenységünk célja volt és lesz mindig, hogy az uniós jogharmonizáció keretein belül a köznap, privát és az üzleti életen, szférán belül bármikor kialakuló ellenérdekű pozícióból eredő konfrontatív érdekviszonyokat a kölcsönös érdekérvényesítés mentén, egyezségek létrehozásával az ellenérdekű felek kölcsönös megelégedésére orvosolja, megoldja.
A közvetítői eljárás egyik speciális, de rendkívül nagy horderejű, jelentőségű területe a biztosítási káresemények során bekövetkezett, a biztosítókkal kötött szerződésekből következő teljesítési, helytállási kötelezettségek károsultak, sérültek, esetlegesen hozzátartozók részére történő teljesítése, részleges teljesítése azok teljes megtagadása, elutasítása a biztosító oldaláról.
Sajnálatos módon tagadhatatlan és tapasztalható, hogy ezekben a helyzetekben nagyon magas arányban a jogosultak (károsultak, sérültek, elhunytak hozzátartozói) nagyon kis, sok esetben minimális hatékonysággal vagy egyáltalán nem tudnak élni jogaikkal, melyet kihasználva az ellenérdekű fél szintén tapasztalható, mindennapi módon visszaél a teljes körű helytállásának teljesítése során, azaz beáll a „Nem fizet a biztosító” vagy „Becsapott a biztosító” élethelyzet. Esetleg a „Sokkal többet is kaphattam volna” szituáció.
A biztosítókkal szembeni hatékony, eredményes fellépés hiányának több oka is lehet. A jogosultak koránál, szociális helyzeténél fogva, alkalmatlanság, magánéleti, munkahelyi teljes lekötöttség, vagyoni-anyagi helyzetből eredő probléma az érdekérvényesítés szakemberekkel történő képviseleti költségeinek megfinanszírozása. De tagadhatatlan az is, hogy vitás helyzetben a kártérítésre kötelezettek arrogáns, presszióval élő, sok esetben az ügyfél részéről elállást generáló magatartása, ügyvitele is tapasztalható.
Ebből következően és ezen helyzetek elkerülése, valamint a maximális kárrendezési összeg és mód elérése céljából ezen konfliktushelyzetek során ügyfeleink véleménye és tapasztalatai alapján is kijelenthető, hogy egy jól felkészült és tapasztalattal bíró szakembergárda megfelelően felkészülve, maximális érdekérvényesítést garantálva megfelelő tárgyaló félként, partnerként tud részt venni a biztosítókkal történő helyzetfeltárásban, az ebből következő kártérítés összegének és módjának megállapításában és ennek kifizetésében.
Az ilyen módon történő, biztosítókkal zajló párbeszéd, ügyfeleink érdekképviselete mentesíti őket az esetlegesen anyagi, az életvitelből következő vagy sajnálatosan szociális, vagyoni helyzetükből eredő akadályok, problémák alól, melyek léte akár a kártalanítás felháborítóan minimális teljesítésével, akár annak teljes elutasításával járhat.
Az ellenérdekű, konfliktushelyzetben lévő felek álláspontjának közelítésével, a közöttük szükséges kommunikáció biztosításával megfelelő jogi tapasztalattal bíró, az adott ügy sajátosságait értő képzett, tapasztalt kollégáinkkal, kialakult kapcsolatrendszerünkkel felelősségteljesen és eredményesen hoztunk létre, alakítottunk ki számtalan egyezséget az élet minden területén az elmúlt évek során.
Kölcsönügyletek (bank, magánhitel), ebből következően végrehajtási eljárások, felszámolási eljárások, szállítói-vevői követelések, ingó-, ingatlanfedezeti ügyek és ezeknek számtalan variációjában alakulnak ki ellenérdekű, konfliktushelyzetek a felek között.
Ez a büntető ügyekben ugyanúgy megjelenhet az elkövető-sértett esetében, annak teljes mélységében és részleteiben (tevékeny megbánás, kártérítés, büntetőjogi felelősség alól mentesülés).
Ezek a vitás helyzetek harmadik fél bevonása nélkül, optimális idő ráfordítással, a felek bevonásának köszönhetően maximális hatékonysággal, egy harmadik fél beavatkozó döntését elkerülve abszolút kölcsönös érdekek mentén megnyugtató, eredményes egyezségekben realizálódnak.
A jelenleg hatályos jogrend szerint a mediációs tevékenység kiterjed mind a büntetőjog, mind a polgári jog területére.
„Mindig jobb egy erős megállapodás, mint egy valakinek rossz ítélet”
- Cégalapítás, értékesítés, pénzügyi-üzletviteli tanácsadás, vagyonkezelés.
- Csőd-felszámolás közeli helyzetekben jogi képviselet, válságkezelés, szaktanácsadás.
- Felszámolás alatti cégek teljes körű képviselete.
- Cégek gazdasági ügyeiket érintő képviselete hatósági eljárásban.
- Speciális, üzleti, valamint hagyományos jogi képviselet.
- Cégek gazdasági tevékenységének átvilágítása és elemzése.
- Pénzügyi, gazdasági, jogi szakvélemények, ingatlan értékbecslések készítése.
„Minden út sokkal hosszabb, ha először tesszük meg, mint amikor már ismerjük.”
Thomas Mann